Roller szervizként a munkánk során nagyon gyakran keresnek meg minket a következő hibajelenséggel: sípol a roller és nem indul, nem megy. Ez a probléma élete során valamennyi elektromos roller-tulajdonost utolér legalább egy alkalommal.
A klasszikus számítógépek mintájára ugyanis a legtöbb rollergyártó egységesen úgy alkotta meg járművét, hogy ha valamilyen rendszerszintű, azaz nem látható, gyakran nem is érzékelhető probléma van, akkor azt az eszköz sípolással jelezze.
Hogy miért sípol a roller, mit jelent ez a furcsa hang, miként kell értelmezni, egyáltalán mi a teendő, ha ezt tapasztaljuk? Ebben a cikkben összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat, hogy nagyobb problémák előidézése helyett, inkább helyesen tudjunk eljárni ilyen esetben.
A sípolás mindig hibakódot jelez
Ahogyan arra már a fentiekben is utaltunk, a sípolás minden esetben valamilyen hibakódot jelez a roller kapcsán. Ezért van az, hogy több különböző jelzést is hallhatunk, hiszen ezek segítenek a pontosabb beazonosításban.
Tudni kell, hogy a hibakódokat nem minden esetben előzik meg látványos jelenségek. Előfordulhat, hogy míg előző nap tökéletesen működött, másnap reggel már csak sípol a roller és nem tudunk vele elindulni a dolgunkra.
Itt fontos megjegyeznünk, hogy vannak olyan rollerek is, amelyek nem sípszóval jelzik a hibát, hanem a kijelzőjükön keresztül dobnak be egy számsort vagy kódsort, pontosan úgy, mint például a modern autók a Check Engine lámpa kivillanása mellett.
Hogyan értelmezzük a sípolást?
Mint fentebb már írtuk, hibakód esetén többféle típusú jelzőhangot hallunk, ami megkönnyítheti a probléma beazonosítását. Tudni kell azonban, hogy ha számokat vagy kódokat nem kapunk, akkor miként értelmezhetjük a sípolást.
Bár elegendő, ha ezt a roller szervizben tudják, de nem árt, amennyiben az ügyfél is tisztában van vele, hogy mivel van dolga. Egyrészt a kapcsolatfelvétel során a szervizesek már tudják, mire készüljenek, másrészt pedig nagyjából behatárolható lesz a hiba jellege, ebből kifolyólag a javítás költsége is kalkulálható nagyságrendileg.
A hangjelzés általában úgy épül fel, hogy hosszabb és rövidebb sípolást hallunk. A hosszú sípolások minden esetben a tízes számokat jelzik, míg a rövidebbek az egyeseket.
Ha például úgy sípol a roller, hogy egy hosszú és három rövid hangot hallat, akkor az a 13-as hibakódot jelöli, ami óriási segítséget jelenthet egy gyakorlott roller szerviznek a probléma beazonosításában.
A hibakód csak iránymutató, egy roller szerviz segíthet a pontos diagnosztikában
Itt fontos beszélnünk arról is, hogy a hibakód minden esetben csak egyfajta iránymutató, a roller szerviz munkatársai ebből tudják, hol kell keresniük a problémát.
Hiába is írnánk le például azt, hogy az egyes hibakódok melyik részegységhez kapcsolódnak, attól még a jármű házilag nem lesz javítható, illetve nem biztos, hogy pontosan az az alkatrész idézi elő a hibát, amire a kód utal.
Lássunk egy példát ahhoz, hogy jobban megértsük, miért is érdemes inkább roller szervizhez fordulni, ha sípol a roller.
Amennyiben tehát a jármű egy hosszú és négy rövid hangjelzést hallat, az azt jelenti, hogy 14-es hibakódot produkál. Ez jellemzően a gázkarhoz kapcsolódó jelenség, de közel sem biztos, hogy a gázkar cseréjére van szükség, hiszen a hibát akár a felső panel meghibásodása is előidézheti.
Ez pedig természetesen más hibakódok esetében is érvényes. Ott van például a fékkar hibajelzése. Ilyen esetben közel sem biztos, hogy a fékkart kell kicserélni. Előfordulhat, hogy csak a mágnes esett ki vagy törött el, de a fékkarban lévő szenzor is meghibásodhatott, sőt a felső panel problémája szintén előidézheti ezt a hibajelet.
A lényeg tehát, hogy ha be is tudjuk azonosítani a hibakódot, nem biztos, hogy a fő alkatrész cseréjével megoldódik a probléma, így ha otthon akarjuk megjavítani a rollert, akkor könnyen belefuthatunk egy feleslegesen vásárolt alkatrészbe, amivel ráadásul a jármű továbbra sem üzemel majd.
Melyik roller szervizben tudják javítani a sípoló rollert?
Szeretnénk megjavíttatni sípoló rollerünket? Ehhez megfelelő hátteret nyújt az általunk üzemeltetett roller szerviz Budapesten, ahol tapasztalt szervizesek biztosítják az ingyenes bevizsgálást.
Ne próbáld meg otthon, drága alkatrészek cserélgetésével kitalálni a jármű hibáját, amikor mi gyorsan és ingyen fel tudjuk tárni a problémát, és rejtett költségek nélküli árajánlatot adhatunk ahhoz, hogy legkésőbb másnapra már ismét száguldozhass elektromos rollereddel.
Több mint 10 éves szakmai tapasztalat áll mögöttünk, és akkor sem kell megijedned, ha honlapunkon nem találod e-rollered márkáját vagy típusát, vedd fel velünk a kapcsolatot, hogy segíthessünk.
Roller szervizünkben minden esetben gyári minőségű alkatrészekkel orvosoljuk a diagnosztizált hibákat, sőt az elvégzett javításra 6 hónap garanciát vállalunk, ami megfizethető árakkal egészül ki.