Xiaomi Redmi Note 9 hátlap csere lépésről-lépésre

Xiaomi Redmi Note 9 hátlap csere lépésről-lépésre

A Xiaomi Redmi Note 9 egy igazán jól sikerült okostelefonos konstrukció, amit máig rengetegen használnak napi rendszerességgel – még ha már nem is gyári akkumulátorral és kijelzővel.

Mivel népszerű a felhasználók körében, ezért természetesen máig gyakran felbukkan a telefon szervizekben, hiszen sokan annyira megszerették, hogy nem hajlandók megválni tőle, inkább javíttatják, ameddig lehetőség van rá.

Márpedig van rá lehetőség, hiszen a Redmi Note 9 azon túl, hogy egy jól és könnyen szerelhető modell, még mindig minden alkatrész elérhető hozzá, így nem okoz fejtörést a szervizek számára az sem, ha csak egy egyszerű hátlapot akarunk cseréltetni.

Hogy miként zajlik a kérdéses modellnél ennek az alkatrésznek a cseréje? Aktuális cikkünkben megvizsgáltuk a folyamatot lépésről-lépésre, hogy mindenki számára nyilvánvalóvá váljon: miért nem érdemes otthon kísérletezni vele.

Ha szeretnéd te is szakszerű keretek között javíttatni Redmi Note 9 telefonodat, méghozzá minőségi alkatrészekkel és garanciával, kattints a következő linkre: Xiaomi hátlap csere.

A Xiaomi Redmi Note 9 hátlap csere folyamata

Előkészületek

Mivel a hátlap csere minden telefonnál egy nagyobb beavatkozás, ezért elengedhetetlenek a megfelelő előkészületek. A Redmi Note 9 esetében két dologra kell odafigyelni ebben a tekintetben!

Az első a megfelelő eszközök és szerszámok beszerzése, hiszen bár megoldható a művelet egyetlen csavarhúzóval is, de sem az esztétika, sem a hatékonyság nem garantált, mint ahogyan az sem, hogy nem keletkezik olyan kár, ami a készülék végérvényes meghibásodásához vezet.

A beavatkozáshoz elengedhetetlen például egy SIM kártya kiszedő, egy olyan speciális melegítőpárna, amivel a ragasztást fel lehet oldani, fontos lehet a beavatkozáshoz egy feszítő tapadókorong és pár műanyag nyitópecek, valamint az új hátlap rögzítéséhez szükséges ragasztó.

Ez azonban még nem minden! Amennyiben mi akarunk nekilátni a folyamatnak, akkor fontos olyan csere hátlapot vásárolni, amiben megtalálható az NFC-antenna, ennek hiányában ugyanis ez a funkció nem működik majd.

Természetesen megtehetjük, hogy a régi hátlapból átépítjük az újba az antennát, viszont ez már önmagában egy olyan feladat, ami rengeteg kihívást rejt magában.

 

Távolítsuk el a SIM-kártyát és a SIM-tálcát

Bármilyen beavatkozást is végzünk el egy okostelefonnál, az első lépés minden esetben az, hogy kikapcsoljuk, ergo áramtalanítjuk azt. Tegyünk így a Redmi Note 9-essel is, majd egy SIM tálca kiszedő tű segítségével távolítsuk el a komplett tálcát, méghozzá a SIM kártyával együtt.

Távolítsuk el a SIM-kártyát és a SIM-tálcát

A folyamathoz alkalmazhatunk egy kiegyenesített gémkapcsot is, azonban más eszközzel ne próbálkozzunk, mert könnyen kárt tehetünk a tálcában és a SIM kártyában egyaránt.

 

Melegítsük fel alaposan a hátlapot

A Redmi Note 9 hátlapjáról tudni kell, hogy erős műanyag kapcsok és ragasztó tartja a helyén, emiatt nem lehet nekiállni a feszegetésének. Nyilván nem azért, mert eltörjük a csereérett hátlapot, hiszen valószínűleg azért cseréljük, mert nem jó, sokkal inkább azért kell körültekintőnek lennünk, mert a nem megfelelő eltávolítással belső alkatrészekben is kárt tehetünk.

Emiatt vegyük elő a melegítő párnát és helyezzük el a készülék hátlapján. Itt alternatívaként sokan használnak hajszárítót vagy hőlégfúvót, de míg előbbi nem túl koncentrált és hatékony, addig utóbbi túlmelegítheti a készüléket, ami akár az akkumulátor vagy az elektronika meghibásodásához is vezethet.

A melegítő párnával ilyen nem fordulhat elő, sőt elegendő mindössze két perc ahhoz, hogy a ragasztás felpuhuljon, elengedjen.

 

Helyezzük be az első nyitópecket

 

Az első nyitópecek behelyezése nagyon fontos feladat ahhoz, hogy a hátlapot el tudjuk távolítani. Az első lépés, hogy egy tapadókorongos feszítőt rögzítünk a képernyőre, majd a telefon valamelyik sarkánál megpróbáljuk beakasztani nyitópecket.

Helyezzük be az első nyitópecket

Amennyiben nem sikerül térjünk vissza a melegítéshez – akár a célzott saroknál –, mert előfordulhat, hogy még nem engedett el a ragasztás. A cél, hogy legalább egy akkora rést létre tudjunk hozni a hátlap és a készülékház között, hogy beférjen a nyitópecek.

Ehhez nem kizárt, hogy egy kicsit nagyobb erőre lesz szükség, hiszen nemcsak a ragasztás, hanem a műanyag kapcsok is fogják a hátlapot.

 

Oldjuk ki a műanyag kapcsokat

Ha az első nyitópecek a helyére került, óvatos mozdulatokkal húzzuk végig a készülék rövidebb oldalán. Nem lesz könnyű, határozott és erőteljes mozdulatokra lesz szükség hozzá. 

Az óvatos csúsztatás során folyamatosan válasszuk szét a ragasztást, és óvatosan pattintsuk ki a műanyag kapcsokat. Ha az egyik oldal kész, a maradék hármat ugyanezekkel a laza mozdulatokkal oldjuk fel, mintha körbevágnánk az egész telefont.

Itt fontos kiemelni, hogy a nyitáshoz csak műanyag peckeket, kis pengetőszerű műanyagokat használjunk, mert a csavarhúzó könnyedén megcsúszhat és kárt tehet a belső hardverelemekben, esetleg a kijelzőben is.

FONTOS: a hátlapot soha ne feszegessük, ne próbáljuk meg lefeszíteni a készülékháztól, mert a Redmi Note 9 esetében nemcsak a hátlap széleit fogja ragasztó, hanem az ujjlenyomat-olvasónál is ragasztás fogja.

 

Melegítsük fel az ujjlenyomat-olvasót

Ahhoz, hogy a telefon hátlapját teljesen el tudjuk távolítani, elengedhetetlen lesz felmelegíteni az ujjlenyomat-olvasó körüli ragasztót, amihez nincs más teendőnk, mint a melegítőpárnát 2-3 percre felhelyezni a kérdéses elemre. 

Csak ezt követően próbálkozzunk a hátlap óvatos lefeszítésével úgy, hogy az egyik ujjunkkal folyamatosan nyomva tartjuk az ujjlenyomat-olvasót.

 

Távolítsuk el a hátlapot és tisztítsuk meg a készülékházat

 

Ha mindent helyesen csináltunk, akkor a hátlapnak mindenhol el kell válnia a készülékháztól. Előfordulhat azonban, hogy ragasztómaradványok tapadnak a házhoz, amit mindenképpen el kell távolítanunk az új hátlap felhelyezése előtt.

Távolítsuk el a hátlapot és tisztítsuk meg a készülékházat

Ezt ne kapargatással, hanem lehetőleg tiszta alkohollal végezzük, amivel könnyen le tudjuk mosni, de legyünk óvatosak, nedvesség ne kerüljön a belső alkatrészekhez.

 

Ragasszuk vissza az új hátlapot

Miután megfelelően letisztítottuk a készülékházat, készítsük elő az új hátlapot a ragasztásra. Ehhez használjunk minden esetben speciális ragasztószert, amivel óvatosan kenjük meg a ragasztási pontokon – ne felejtsük el az ujjlenyomat-olvasót sem –, majd egy határozott mozdulattal illesszük a helyére.

Legyünk óvatosak, mert a túl kevés ragasztó nem hoz elég hatást, ha viszont túl sokat kentünk fel, akkor az befolyhat a belső alkatrészekhez, ami szintén hibát generálhat.

A helyére került hátlapot finoman nyomkodjuk át, hogy a műanyag karmok beakadjanak a helyükre, majd súlyozzuk le a készüléket néhány órára, hogy a ragasztó ki tudja fejteni hatását.

 

NFC antenna áthelyezése

Amint azt fentebb már említettük, ha olyan cserealkatrészt vásároltunk a művelethez, amiből hiányzik az NFC antenna, akkor a régi hátlapról azt át kell helyeznünk ahhoz, hogy a kapcsolódó funkciók működhessenek.

Az NFC antenna az ujjlenyomat-olvasó és a kameranyílás körül elhelyezkedő lapos kiegészítő, amely úgy néz ki, mint egy méretre vágott ragasztószalag. Ezt kell eltávolítanunk és telepítenünk az alatta elhelyezkedő antennát az új hátlapra.

 

Ennek a folyamata a következőképpen zajlik:

  • Melegítsük fel a hátlapot: Az eltávolított hátlapot az ujjlenyomat-olvasó környékén alaposan melegítsük fel egy melegítő párnával, hogy a ragasztó könnyebben engedjen.
  • Lazítsuk meg a grafitfóliát: Egy a hátlap eltávolításakor alkalmazott műanyag pecek segítségével óvatosan nyúljunk be minden oldalról az antennát rejtő grafitfólia szélei alá, majd ha már elegendő fogást találunk rajta, óvatosan távolítsuk el.
  • Lazítsuk meg az NFC antennát: A grafitfólia alatt található kis fekete lap lesz az antenna. Szintén műanyag pecekkel nyúljunk alá és óvatosan válasszuk le a hátlapról.
  • Ragasszuk fel az NFC antennát az új hátlapra: Az új hátlap érintett területét tisztítsuk meg alkohollal, majd speciális ragasztó alkalmazásával ragasszuk fel előbb magát az NFC antennát, és a száradási idő után ne feledkezzünk meg a grafitfólia pótlásáról sem.

Bejegyzés megosztás

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Legutolsó bejegyzések

Scroll to Top