Xiaomi kijelző csere: megéri megjavítani?

Xiaomi kijelző csere megéri megjavítani

Minden okostelefonnál, így a Xiaomi modelljeinél is a kijelző a legsérülékenyebb alkatrész. Törése vagy más okból történő meghibásodása esetén a legjobb alternatíva a Xiaomi kijelző csere, ez azonban sokakban rengeteg kérdést vet fel.

Biztos, hogy minden esetben megéri kijelzőt cserélni? Ha igen, akkor mikor érdemes elgondolkozni ezen? Egyáltalán nincs lehetőség arra, hogy más módon javítsuk a kijelzőt, kizárólag a komplett alkatrész cseréjével? És ha igen, akkor hogyan válasszunk panelt?

Megannyi kérdés rengeteg esetben válasz nélkül, ezért aktuális cikkünkben ezekre szeretnénk hasznos információkkal szolgálni, hiszen nincs is kellemetlenebb annál, mint amikor telefonunk kijelzője eltörik és napokig csak azon morfondírozunk, hogy megéri-e a javítás?

Amennyiben te is ebben a cipőben jársz, olvasd el cikkünket, és garantáltan egyszerűbb lesz dönteni, hiszen többéves szerviztapasztalattal a hátunk mögött állítottuk össze válaszainkat.

Nincs más mód a törött kijelző javítására, csak a komplett csere?

Ezzel a kérdéssel nagyon gyakran találkozunk szervizünkben a hétköznapok során, és mindenkit el kell szomorítanunk: ha a kijelző eltörött vagy más sérülés érte, akkor a komplett alkatrész cseréje az egyedüli megoldás, ami tartós és egyben megbízható. Hogy miért?

Természetesen nem hagyjuk indoklás nélkül olvasóinkat! A rövid válasz az, hogy a mai okostelefonok esetében a kijelzőt már egybeépítik a védőüveggel, tehát hiába sérült meg egy balesetben csak a külső borítás, attól még a komplett kijelzőt cserélni kell.

Nyilván létezik hosszabb magyarázat is. Elméletben, sőt bizonyos tekintetben a gyakorlatban egyaránt lehetőség van arra, hogy egy kijelzőnél a panel és a kijelzőt védő felület külön legyen cserélhető, ez azonban több szempontból sem éri meg.

Bár az alkatrész nem kizárt, hogy olcsóbb lesz – már amennyiben találunk a készülékhez külön védőüveget –, azonban a csere folyamata sokkal tovább tart majd, mint egy komplett Xiaomi kijelző csere, így a munkadíjjal együtt lényegesen drágább lenne a végösszeg.

Ez azonban még nem minden! A gyártósorokon ugyanis a kijelzőpanelek és a védőüvegek steril környezetben kerülnek összeszerelésre. Ezt még a legkörültekintőbb szervizkörnyezetben is nagyon nehéz biztosítani, vagyis a munka rendkívül körülményes lenne, és semmi sem jelentene garanciát a megfelelő végeredményre.

Összegezve tehát van más mód a törött Xiaomi kijelző javítására, az viszont egyáltalán nem tekinthető semmilyen formában sem hatékonynak.

Megéri javíttatni a törött Xiaomi kijelzőt?

A törött kijelző cseréje kapcsán az egyik leggyakoribb kérdés az, hogy megéri-e a beavatkozás? Ebben a kérdésben nem igazán van egyetértés az emberek között. Sokan gondolkodás nélkül a csere mellett döntenek, míg mások inkább az új készülék vásárlására szavaznak.

Az alábbiakban minden szemszögből megvizsgáltuk ezt a kérdést, így biztosan te is megtalálod a választ a kérdésedre aktuális problémád kapcsán.

Ha a készülék túl régi

Az okostelefonok általános életciklusa 2-3 év. Ez egy olyan időtartam, aminek során ritkán tapasztalhatók meghibásodások, az akkumulátor kapacitásán sem érezhetők még jelentősebb hiányosságok. Ebben a ciklusban a legtöbbször még megéri elgondolkozni a Xiaomi kijelző cserén, ha nincs más probléma.

Amennyiben azonban a kérdéses telefon már három évnél is idősebb, ajánlott mérlegelni a beavatkozást, különösen a belépő- vagy középkategóriás modelleknél. Nem is azért, mert drága a javítás, hiszen az töredéke lesz egy új készüléknek.

Sokkal inkább azért, mert 2-3 év után már más alkatrészek meghibásodására is fel kell készülni. Az akkumulátor kapacitásán ugyanis ilyenkor még úgy is érezhetők lesznek az amortizáció jelei, így például a rövidülő üzemidő, ha egyébként odafigyeltünk a megfelelő töltésre.

Ezen felül 3 éves kor után már gyakrabban lehet baj a töltőcsatlakozóval – főként a rendszeres töltésből fakadó tágulás miatt –, de a mikrofonokkal és a hangszórókkal is a folyamatos por- és kosz hatásának következtében, sőt szoftveresen is számolhatunk galibákkal.

Ennek fényében érdemes mérlegelni a javítást.

 

Ha a készülék alig pár hónapos

Amennyiben telefonunk mindössze pár hónapos, de mégis megsérült a kijelzője, akkor a legtöbb esetben nem is lehet kérdéses, hogy a Xiaomi kijelző csere mellett döntsünk, hiszen ilyenkor a készülék többi alkatrésze jellemzően még nagyon jó állapotban van.

Pár hónap alatt ugyanis sem az akkumulátort, sem más alkatrészt nem tud olyan amortizációs hatás érni, ami átgondolandóvá tenné a kijelző cserét. Anyagilag a legtöbb esetben ez a legjobb megoldás, bármilyen árkategóriát is képviselt a készülék.

Ha olcsóbb Xiaomi telefonról van szó

A döntés kapcsán nyilván érdemes számításba vennünk azt is, hogy milyen kategóriát képviselő telefon érintett. Egy olcsóbb, belépő kategóriás modellnél ugyanis a legtöbbször csak akkor érdemes a kijelző csere mellett dönteni, ha az alig néhány hónapos.

Egy 2-3 éves, vagy annál is idősebb modellnél már számításba kell venni, hiszen dacára annak, hogy a kijelző cseréje olcsóbb, mintegy új telefon vásárlása, de ha a képernyőt hamarosan egy akkumulátor csere is követi, akkor már érdemes inkább a teljes telefont cserélni.

Nyilván ez függ attól is, hogy ki és mennyire szerette meg a készülékét, hiszen ismerünk olyant, aki annyira ragaszkodik megszokott készülékéhez, hogy még egy Redmi 9-es esetében is inkább a kijelző cserét választja.

 

Ha prémium Xiaomi telefonról van szó

Természetesen egészen másképpen kell a Xiaomi kijelző cserére tekintenünk abban az esetben, ha egy prémium modell van a birtokunkban. Ezek a típusok eleve értékállóbbak, nagyobb tudással rendelkeznek, és cseréjük esetén több százezres összegekről beszélhetünk.

Az emberek többsége nem teheti meg, hogy minden évben ilyen sok pénzt kiadjon egy új telefonra. Az ilyen modelleknél nemcsak a párhónapos készülékeknél, hanem a 2-3 éves modelleknél is érdemes inkább a komplett kijelző cseréje mellett dönteni, mert anyagilag sokkal kifizetődőbb.

Mindez annak ellenére is igaz, hogy a prémium modellek már gyakran komolyabb és ebből kifolyólag drágább AMOLED panelekkel vannak szerelve, azonban ezek még így is olcsóbbak, mint egy vadonatúj készülék megvásárlása.

 

Ha a sérülés nem csak a kijelzőt érintette

Végül, de nem utolsó sorban a Xiaomi kijelző csere kapcsán érdemes lehet mérlegelni azt is, hogy mennyire éri meg a javítás akkor, ha nemcsak a képernyő sérült, hanem például a hátlapot és egy kamera ablakot is cserélni kell, hiszen ez minden esetben nagyobb összeg.

Egy belépő kategóriás készüléknél általában nem kérdés, hogy halmozott hibáknál érdemesebb inkább cserélni a telefont, hiszen a javítás és egy új modell ára ebben a kategóriában már nem sok különbséget takar.

A közép- és prémium kategóriás modelleknél viszont még a halmozott hibák javítása is lényegesen olcsóbb lehet, mint egy új készülék vásárlása, bár tény, hogy itt érdemes mérlegelni a dolgot a hiba jellegéből fakadóan.

Ha például a készülék teljesen összetörött és még be is ázott, vízben elmerült, akkor prémium jelleg ide vagy oda, ott a javítás minden esetben költséges és egyben kétes kimenetelű – leginkább a beázás miatt –, ezért jobban járunk egy új telefonnal.

Ha neked is eltörött vagy elrepedt a telefonod képernyője, és szeretnéd megjavíttatni, keress minket bizalommal: Xiaomi kijelző csere.

A Xiaomi kijelző csere ára helyett inkább az alkatrész minősége legyen a döntő tényező

Amiről még nagyon fontos beszélni ebben a cikkben, az a Xiaomi kijelző csere ára. Sokan úgy szeretnék megjavíttatni törött okostelefonjukat, hogy a lehető legolcsóbban hozzák ki a javítást, azonban az ár tényezője ebben az esetben gyakran sorsdöntő lehet.

Ennek az oka nem más, minthogy a szervizek árai között gyakran azért találkozhatunk nagyobb különbségekkel, mert valahol olcsó, rossz minőségű utángyártott képernyővel dolgoznak, máshol pedig gyári minőségű alkatrészekkel.

A rossz minőségű kijelzők olcsóbbak ugyan, de tudni kell, hogy gyakran az AMOLED technológia helyett csak IPS LCD-t kapunk a pénzünkért, ami nemcsak sokkal gyengébb képminőséget jelent, hanem tonnányi funkció elvesztését is.

Mivel a legtöbb okostelefon ma már AMOLED kijelzőt használ – egyre inkább a belépő kategóriában is –, erre érdemes odafigyelni, mert a javítást talán olcsón megússzuk, de a beépített kijelző a közelébe sem ér majd a korábban megszokott minőségnek.

Ha egy telefon szerviz gyári minőségű alkatrészekkel dolgozik, ilyen probléma nem fordulhat elő.

Bejegyzés megosztás

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Legutolsó bejegyzések

Scroll to Top