Mikor kell cserélni a Xiaomi kijelzővédő fóliát?

Mikor kell cserélni a Xiaomi kijelzővédő fóliát

A Xiaomi kijelzővédő fólia az egyik leghasznosabb kiegészítő, amit telefonjaink képernyőinek védelmében alkalmazhatunk. Bár nagyon sokféle típusa ismert, a jobb minőségűek valóban hozzásegítenek ahhoz, hogy a képernyőt megóvjuk a sérülésektől.

Manapság már el kell felejteni azokat a védelmi módszereket, amelyek egyszerű műanyag bevonatot adnak a képernyőnek, de az üvegfóliák kora is egyre inkább leáldozóban van, és helyüket a több szempontból előnyösebb hidrogél fóliák veszik át.

Mivel kiegészítőként ezek a fóliák egyfajta kopóalkatrésznek tekinthetők, ezért nem árt tudni, hogy rendszeres időközönként szükség van a cseréjükre. Ezt sokan nem tudják, mint ahogyan azt sem, milyen gyakran kell ez?

Hogy mikor esedékes a Xiaomi kijelzővédő fólia cseréje? Milyen tünetek utalhatnak arra, hogy a bevonatot érdemes eltávolítani és helyére újat feltenni? Az alábbiakban ezekre a kérdésekre válaszoltunk!

A kijelzővédő fólia felhólyagosodott

A védőfólia felhólyagosodásáról tudni kell, hogy amennyiben megfelelő körülmények között és kellő körültekintéssel lett felhelyezve, akkor nem következhet be, legfeljebb csak a kijelző sérülésekor.

Ellenkező esetben vagy a nem megfelelő telepítés vagy a nem elég alaposan letakarított kijelző állhat a háttérben, de bármelyik eshetőségről is legyen szó, az ilyen állapot minden esetben a Xiaomi kijelzővédő fólia cseréjét igényli.

Ennek az oka nem csak abban keresendő, hogy a képernyő ilyenkor esztétikailag nem nyújtja a kívánt hatást, de mindemellett a panel használatát is befolyásolhatja, hiszen a hólyagok miatt nem érzékeli megfelelően az érintésünket.

 

A kijelzővédő fólia felpöndörödött

Még rendeltetésszerű használat esetén is gyakran előfordulhat, hogy a kijelzővédő fólia a sarkoknál és a széleknél elválik a kijelzőtől és felpöndörödik. 

Ennek a hátterében is állhat nem megfelelő felhelyezés, de amennyiben a problémát hetekkel, illetve hónapokkal a telepítést követően tapasztaljuk, akkor sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy egyszerű elhasználódásból fakadó jelenségről van szó.

Ezt minden esetben mielőbbi cserével kell orvosolni, mert a fólia felpöndörödése hosszabb távon előidézheti a bevonat teljes elválását, hiszen folyamatosan kosz és por kerülhet alá, ezen felül pedig könnyebben beleakadhatunk, ami szintén kárt tehet a bevonatban.

 

A kijelzővédő fólia elvált a paneltől

Amennyiben a kijelzővédő fólia teljesen elvált a képernyőt védő üvegfelülettől, az minden esetben azonnali cserét indokol még abban az esetben is, ha ez az állapot csak részleges és nem érinti a kijelző teljes felületét.

Azért olyan fontos mindez, mert amennyiben a kijelzővédelem megszűnik, és megsérül a panel, akkor azt utána már nem lehet újabb fóliával fedni, legfeljebb csak abban az esetben, ha a komplett kijelző cseréjére kerül sor.

A részlegesen elvált kijelzővédő fóliáról tudni kell, hogy semmilyen módszerrel sem lehet visszaragasztani, érdemes inkább óvatosan eltávolítani vagy addig csak mértékkel használni a készüléket, amíg nem tudunk eljutni vele szervizbe.

 

A kijelzővédő fólia megsérült

Természetesen abban az esetben sem tűr halasztást a Xiaomi kijelzővédő fólia cseréje, amennyiben az valamilyen okból kifolyólag megsérült. Ha öngyógyuló fólia van a kijelzőn és kisebb karcolás érte a felületét, jellemzően néhány órán belül eltűnik, de egyéb esetben cserére van szükség.

Különösen akkor, ha jelentős sérülésről van szó, ami még nem érintette a képernyő legfelső üvegbevonatát. A kijelzővédő fólia cseréjére ugyanakkor ne úgy tekintsünk, mint kudarcra vagy problémára, éppen ellenkezőleg!

Örüljünk annak, hogy csak a kijelzőt védő bevonat sérült meg, amit sokkal kisebb költségből lehet orvosolni, mintha a komplett panelt kellene cserélni. Arról nem is beszélve, hogy a képernyő törése milyen sok egyéb kellemetlenséget hoz magával a magasabb költségek mellett.

 

A gyártói ajánlások

Természetesen a kijelzővédő fólia cseréje kapcsán vannak gyártói ajánlások is. Ezzel kapcsolatban sokan szkeptikusak, hiszen úgy vannak vele, hogy minek cseréljenek fóliát, ha az még teljesen rendben van és ép?

Azért, mert ezek a kiegészítők is folyamatosan kopnak és használódnak, ezáltal egyre kevésbé tudják megfelelően ellátni a feladatukat, és ezért a gyártók 6-12 hónapos ciklusonként cserét javasolnak. 

Ezen felül a csereperiódusok betartása azért is fontos lehet, mert a folyamatos nyomódás és egyebek következtében a fólia annyira rátapadhat a kijelzőre, hogy későbbi eltávolítása – például egy sérülés esetén – kárt okozhat a kijelző felső részén.

Ez a legújabb fóliatípusoknál – így például a hidrogél fóliáknál – már nem fordulhat elő, azonban az üvegfóliák esetén komoly problémát okozhat, így azoknál érdemes odafigyelni a csereciklusok betartására, mert később kellemetlen meglepetéseket okozhat.

Bejegyzés megosztás

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Legutolsó bejegyzések

Scroll to Top