Erősebb, tartósabb és minden téren jobb lett elődjéhez mérten a Xiaomi Mix Fold 4

Erősebb, tartósabb és minden téren jobb lett elődjéhez mérten a Xiaomi Mix Fold 4

Minden tekintetben erősítené jelenlétét a hajlítható kijelzős okostelefonok piacán a Xiaomi, akik a Mix Flip mellett – ami a gyártó első kagylótelefonja – bemutatták a Mix Fold 4-et, mely várhatóan minden tekintetben erősebb, tartósabb és természetesen jobb is lesz közvetlen elődjéhez mérten.

Hogy mivel újít a Xiaomi hajlítható kijelzős készüléke, miként tudja felvenni a kesztyűt a legnagyobb konkurensekkel és megjelenhet-e egyáltalán nyugaton? Lássuk!

Tartósabb, mint eddig bármikor

Noha a készülék mindössze 226 gramm lett – ami meglepően csekély egy hagyományos okostelefonhoz viszonyítva is –, sőt a 4,59 mm-es nyitott és a 9,47 milliméteres zárt vastagsága sem elhanyagolhatatlan, ennek ellenére azonban az eszköz mégis rendkívül tartósra sikeredett.

Ívelt szélein ugyanis nagyon vaskos alumínium keretet kapott, sőt mi több, a belső szerkezetet egy speciális szénszálas technológiával erősítették meg, aminek köszönhetően sokkal nagyobb ellenállást tud tanúsítani a törésekkel szemben.

Tartósabb, mint eddig bármikor

A legjobb azonban, hogy a Xiaomi nekilátott, hogy leszigetelje a készülék nyílásait, amivel már ebben a generációban IPX8-as minősítést ért el a Mix Fold 4, vagyis a gyakorlatban akár 30 percet is kibír a telefon maximum másfél méteres mélységben.

Ez nyilván nem kiugró érték, nem is ajánlott víz alatt használni, de biztosan nem okoz neki majd gondot, ha véletlenül beleesik a medencébe vagy a fürdőkádba, ami egy hajlítható kijelzős telefonnál egyáltalán nem hátrány.

Közel 8 hüvelykes belső kijelző, akár 1700 nites fényerővel

A Xiaomi Mix Fold 4 két kijelzővel rendelkezik. A külső panelje nem hajlítható, ellenben 6,56 hüvelykes, FHD+ felbontással rendelkezik, 120 Hz-es képfrissítési rátával büszkélkedhet, a 9:21-es képarány mellett pedig sarkain szolid ívelés látható.

Két fontosabb érdekesség köthető hozzá, az egyik, hogy a Xiaomi saját fejlesztésű védőüvege biztosítja számára a törések, de inkább a repedések és a karcolások elleni védelmet, míg a másik, hogy akár 3000 nites fényerőre is képes.

Közel 8 hüvelykes belső kijelző, akár 1700 nites fényerővel

A belső kijelzőről gyakorlatilag szintén ezek a tulajdonságok mondhatók el annyi különbséggel, hogy a hajlítható panel kinyitva 7,98 hüvelykes átmérővel rendelkezik és az általa elérhető maximális fényerő legfeljebb 1700 nitet jelent.

Négy kamera is megbújik a hátlapon

Ha valamivel, akkor a kamerákkal biztosan nem spórolt a gyártó a Xiaomi Mix Fold 4-en. Olyannyira, hogy a külső és a belső kijelzőbe is került egy-egy 20 megapixeles szenzor, ami szelfikameraként lett emlegetve és természetesen a közelébe sem ér a hátlapi szisztémának.

Itt ugyanis egy négy darabból álló kamerarendszer bukkan fel, méghozzá Leica Summilux jelzéssel, egy 23 mm-es, f/1,7-es rekeszértékkel és optikai képstabilizátorral rendelkező 50 megapixeles fő szenzorral, amihez három másik tartozik még.

Négy kamera is megbújik a hátlapon

A második főbb pontja egy szintén 50 megapixeles lencse, de izgalmas még az 5x nagyításra alkalmas periszkópos teleobjektív is, ami a maga 10 megapixeljével nagyon ügyes tulajdonságokra képes a zoom tekintetében.

A negyedik kamera a sorban 15 megapixelre képes, az f/2,2-es rekeszértékével pedig az ultraszéles felvételek hátterét biztosítja majd a felhasználók számára.

Snapdragon 8 Gen 3 lapkakészlettel, akár 16GB RAM-mal

Természetesen erőforrásokból sem szenved hiányt a Xiaomi Mix Fold 4, az egésznek az alapját pedig a Snapdragon 8 Gen 3 lapkakészlet adja, amely 2024-ben magasan a csúcskategóriát képviseli az Android alapú okostelefonok világában.

Merthogy a Mix Fold 4 is Android 14-re épül, méghozzá HyperOS felhasználói felülettel kiegészülve, de ami ennél sokkal fontosabb, hogy milyen konstrukciókat kínál majd a memória tekintetében.

Snapdragon 8 Gen 3 lapkakészlettel, akár 16GB RAM-mal

Az alapmodell várhatóan 12GB RAM-ot és 256GB ROM-ot nyújt, de lesz egy 16/512GB-os változat is, az abszolút csúcsot pedig 1TB-os belső tárhellyel és 16GB RAM-mal dobták fel.

Az akkumulátor tekintetében a Xiaomi egy 5100 mAh-s típust helyezett el a telefonban, ami vezetékes formában 67W-on keresztül tölthető, de vezeték nélkül is 50W-tal.

Mikor érkezik a Xiaomi Mix Fold 4?

A kínai piacon már most elkezdődött a Xiaomi Mix Fold 4 értékelése, így külföldről rendelhető is fekete, fehér, illetve kék színben, az alapmodell esetén átszámítva mintegy 450 ezer forintnak megfelelő összegért cserébe.

Hogy a Mix Flip-hez hasonlóan ez a modell is megjelenhet majd Európában? Egyelőre nem tudjuk, de a kagylótelefon után igencsak jó esély van rá!

Bejegyzés megosztás

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Legutolsó bejegyzések

Scroll to Top