Mitől függ egy törött Xiaomi telefon javíthatósága?

Mitől függ egy törött Xiaomi telefon javíthatósága?

Eltört, megsérült vagy csak szimplán tönkre ment kedvenc Xiaomi telefonunk? Ilyen esetekben az emberek többsége szervizhez fordul segítségért, hiszen egy akkumulátor vagy kijelző cseréje még akkor is nagyon nehéz feladat, ha megfelelő alkatrészt vagy donorkészüléket találtunk hozzá.

Hol van viszont az a pont, amikor egy törött Xiaomi telefon még gond nélkül megjavítható, és hol kezdődik a javíthatatlanság határa? Bár a kérdés gyakran felmerül, sajnos azonban nem lehet rá egyértelmű vagy határozott válasszal szolgálni.

Ennek az oka nem más, minthogy minden sérülés más és más. Nincs két olyan Xiaomi telefon, ami ugyanúgy törik össze vagy pontosan ugyanazok az elemek sérülnek rajta, ezért a javíthatóság határmezsgyéje mondhatni rendkívül keskeny.

Hogy mégis mitől függ egy törött Xiaomi telefon esetén mindez? Aktuális cikkünkben összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a témában, hogy többéves szervizes tapasztalatainkat felhasználva választ adhassunk a kapcsolódó kérdésekre.

Érdemes tapasztalt szervizre bízni a javíthatóság megállapítását

Még mielőtt azonban elmerülnénk a konkrét részletekben, már itt az elején fontosnak tartjuk kiemelni, hogy egy törött telefon javíthatóságának megállapítását minden esetben érdemes tapasztalt és hozzáértő szervizre bízni.

A Xiaomi Szerviznél például naponta többtucat törött vagy problémás készülék fordul meg, így gyakorlott munkatársainkat már nagyon nehéz meglepni. Ha felmerül a javíthatóság kérdése, gyakran már ránézésre is meg tudják állapítani, hogy az adott eszköz megmenthető-e vagy sem.

A fizikai sérülések jellege ugyanis már a külső alapján képes sejtetni a belső állapotokat, de nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy minden eset egyedi!

Számtalanszor láttunk már olyan törött Xiaomi telefont, aminek senki sem jósolt volna feltámadást, mégis rövid idő alatt meg tudtuk javítani úgy, hogy gyakorlatilag nyoma sem maradt a sérülésnek. 

Ettől függetlenül nem árt tisztában lenni azzal, hogy milyen tényezők befolyásolják a javíthatóságot, hiszen vannak esetek, amikor nem érdemes elindulni a szervizbe, hiszen mi magunk is pontosan tudjuk már a válaszokat a kérdésünkre.

A sérülés befolyásolja a leginkább a javíthatóságot

Amint arra fentebb is tettünk már néhány határozott utalást, a sérülés minden esetben a legfontosabb függvénye annak, hogy egy törött Xiaomi telefon megjavítható-e vagy sem. Az alábbiakban ezért összegyűjtöttük azokat az okokat, amelyek a legtöbbször befolyásolják a javítást, hiszen egy általános kijelző csere vagy egy új akkumulátor beszerelése az esetek 99 százalékában nem okoz gondot.

Ha jelentős külső sérülés érte Xiaomi telefonunkat

A nagyobb külső sérülések általában mindig befolyással vannak egy törött Xiaomi telefon javítására. A készülék kijelzője vagy hátlapja a legtöbbször úgy sérül meg, hogy kiesik a tulajdonosa kezéből, és amennyiben betonra vagy más kemény felületre zuhan, abban az esetben más is sérülhet.

A javíthatóság általában addig tart, amíg a készülék vagy működőképes marad, vagy legalább nem deformálódik el drasztikusan. Előfordulhat ugyanis, hogy akkora erőhatás érte a telefont, amitől komplett darabok törtek ki belőle, vagy keresztben elrepedt, így a készülékház és a mélyebben fekvő elemek, például az alaplap is sérült.

Ha jelentős külső sérülés érte Xiaomi telefonunkat

Jelentős időbefektetéssel nyilván még ezek az állapotok is javíthatók, de általában itt már felmerül a megtérülés kérdése, lévén a fontosabb alkatrészek közül alig maradna ilyenkor eredeti elem az eszközben.

Természetesen előfordulhat, hogy egy készülék kijelzője szilánkosra törött, esetleg ki is esett a helyéről, de amennyiben más eleme nem sérült meg a balesetben, így például a készülékház vagy a kábelezés is ép maradt, akkor az még a javítható kategóriát képviseli. Ezért érdemes szakértőre bízni a hibafeltárást és a javíthatóság felmérését.

Ha jelentős belső sérülés érte Xiaomi telefonunkat

A külső sérüléseknél már jeleztük, hogy a belső meghibásodások többsége alapvetően meghatározza egy törött Xiaomi telefon javítását. Nem véletlenül, hiszen a fontosabb alkatrészek jellemzően a készülékház mélyén helyezkednek el, és azok sérülése gyakran jelentős javítási költségeket emészthet fel.

Szerencsére csak nagyon ritkán fordul elő ilyesmi egy okostelefonnál, illetve a legtöbbször a jelentősebb belső sérülést valamilyen külső probléma is kíséri, ezért a tulajdonosok többsége el sem viszi szervizbe az eszközt, mert szemmel láthatóan nem éri meg a javításba fektetett munkát és költségeket.

Nyilván lehetnek olyan belső sérülések, amelyek bár látványosak, valójában azonban javíthatók még. Bár a Xiaomi telefonjainál nagyon ritka, de ha az akkumulátor valamilyen okból kifolyólag például deformálódik, felfújódik és szétfeszíti a készülékházat, az gyakran nem jár jelentős károkozással.

Az ilyen eseteket a legtöbbször egy új akkumulátorral, valamint a hátlap és a kijelző ismételt ragasztásával meg lehet oldani. Ezen a ponton azonban még fontosabb, hogy a telefont lássa egy hozzáértő, hiszen a legkisebb belső sérülések mögött is meghúzódhatnak jelentős javítási költségek.

Ha Xiaomi telefonunk beázott

A beázott Xiaomi telefonok problémája folyamatosan visszatérő jelenség, ami természetesen más gyártóknak is komoly gondot okoz. Bár egyre több modell van már a Xiaomi kínálatában, amelyik legalább a fröccsenő víznek ellenáll, de a merülést a többség még mindig rosszul viseli.

Emiatt a legtöbb elázott Xiaomi telefon sajnos nem javítható. Amennyiben a készülék nem rendelkezik IP-szabvánnyal, és elmerült például a medencében, akkor annak a javítása nem lehetséges, hiszen a nedvesség olyan helyekre is eljuthatott, ahonnan lehetetlen kitakarítani, hosszabb távon pedig korróziót idézhet elő, sőt balesetveszélyessé teheti a készülék használatát.

Ha Xiaomi telefonunk beázott

Ezt az esetet tetézheti a WC-ben elmerült telefon esete. Az ilyen készülékeket nemcsak a hosszútávú hatások és az általános nehézségek miatt nem lehet javítani, hanem azért sem, mert higiéniai okokból a szervizek sem vállalják a munkát.

A kisebb, esőtől vagy más fröccsenő folyadéktól elszenvedett beázások miatt természetesen nem kell aggódni, az ilyen módon megsérült Xiaomi telefonok általában jól javíthatók.

Ha túl régi a telefon, nem érdemes javítani

Minden Xiaomi telefon javíthatóságát alapjaiban befolyásolja a kor. A túl régi készülékeket ugyanis egyszerűen nem érdemes javítani, mert egy kis extra ráfordítással már új telefont kaphatunk a belépő szintről, másrészt pedig egy idős készüléknél bármikor meghibásodhat szinte bármilyen alkatrész.

Egy 4-5 éves modell sérülése esetén például önmagában a kijelző cseréje nem túl jelentős kiadás, viszont nem árt gondolni arra, hogy ha valamilyen okból kifolyólag még mindig a gyári akkumulátor lenne benne, akkor az is bármikor felmondhatja a szolgálatot.

A kettőt együtt pedig már akkora költség cserélni, hogy a belépő kategóriából könnyedén vásárolhatunk magunknak némi kis kiegészítéssel egy hasonló vagy jobb tudással rendelkező okostelefont.

Általánosságban elmondhatjuk, hogy 2-3 éves korig a legtöbb Xiaomi telefont érdemes javíttatni, utána viszont a költségek és a technológiai fejlődés miatt már megfontolandó inkább a készülék cseréje.

Ez természetesen közel sem jelenti azt, hogy ne javítanánk rengeteg 4-5 éves vagy még annál is idősebb Xiaomi készüléket, sokkal inkább azt, hogy mindig érdemes mérlegelni a költségeket.

Különösen akkor igaz ez, ha nem egy prémium modell volt a birtokunkban, hanem csak egy olcsóbb készülék, amit könnyen cserélhetünk újra némi extra befektetéssel.

Az alkatrészek elérhetősége is befolyásolhatja a szervizelhetőséget

Végül, de nem utolsó sorban számolnunk kell az alkatrészek elérhetőségével is, ha egy törött Xiaomi telefon javíthatóságáról beszélünk. Ezen a ponton leginkább megint a kor a döntő szempont, hiszen egy néhány éves készüléknél természetesen nem okoz gondot jó minőségű alkatrészt találni, de minél idősebb egy modell, ez annál nagyobb fejtörést okozhat.

Az alkatrészek elérhetősége is befolyásolhatja a szervizelhetőséget

Itt kell megemlíteni még a ritkább vagy speciálisabb típusokat, amelyekből kevesebb jutott el Európába vagy például hajlítható kijelzővel rendelkeznek. Az ilyen eszközökhöz általában nehezebb beszerezni az alkatrészeket, és ez természetesen a javíthatóságot is meghatározza.

A Xiaomi Szerviznél szerencsére valamennyi Xiaomi telefon javítása megoldott, hatalmas raktárkészletünknek köszönhetően rövid határidőkkel tudjuk biztosítani a munkához szükséges alkatrészeket.

Nincs megfelelő szerviz a közelben

Sajnos nagyon gyakori probléma, hogy sokan azért nem tudják megjavíttatni Xiaomi telefonjukat, mert nincs megfelelő szerviz a közelükben, ahol foglalkoznának vele, vagy ahol néhány napon belül el tudnák végezni az alkatrészek cseréjét.

Emiatt indítottuk el a Xiaomi Szerviz specifikus szervizfutár szolgáltatását, aminek jóvoltából az ország bármelyik pontjáról tudjuk fogadni a problémás telefonokat.

A készülékekért ilyenkor futárt küldünk, aki elszállítja hozzánk a hibás eszközt, amit a javítást követően futárral tudunk visszajuttatni tulajdonosának. Ennél kényelmesebb és egyszerűbb módszer aligha létezik egy törött Xiaomi telefon javításakor.

Bejegyzés megosztás

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Legutolsó bejegyzések

Scroll to Top